Gelin arabası süslemesi olmadan bir düğün hayal edebilir misiniz? Açıkçası biz düşünemiyoruz 🙂

 

Bir düğünün vazgeçilmezlerinden biridir gelin arabası. Gelin arabalarının süslemesi ayrı bir uzmanlık ister. Her şeyiyle mükemmel planlanmış bir düğünün gelin arabası süslenmesi de ayrı bir özen gerektirir. Düğünün diğer süsleme ve aksesuarlarını genellikle gelin organize ederken, gelin arabası süslemesi her zaman damatların sorumluluğundadır.

 

Arabayı kiralama yoluna gidilirse genellikle kiralama şirketleri anlaşmalı olarak konseptinize göre süsleme de yapabiliyor. Bu hem kolay, hem de zaman kazandıran bir yöntemdir. Ayrıca düğün telaşı içindeyken sürprizlerden de damadı uzak tutar.

 

Gelin arabası için süsleme tercihi yapılırken arabanın modeline, rengine dikkat edilirken düğün konsepti de dikkate alınmalıdır. Minicik bir arabaya,  kocaman bir buket koyulursa komik ve abartılı bir süsleme ortaya çıkması muhtemeldir 🙂

 

Kapalı Otomobiller İle Gelin Arabası Süslemesi

Sedan arabalar rahatlık ve genişlik açısından gelin arabası olarak sıkça tercih edilir. Ön kaputu geniş olduğundan dolayı canlı çiçeklerden oluşan bir buket ve orta kalınlıktaki kurdelelerle süsleme yapılabilir. Arka kaputun üzerine cam boyunca sarmaşık yaprakları ve lilyumlar veya beyaz güllerle süslenebilir. Arabanın rengine göre çiçek renginde değişiklik yapılabilir.

Siyah bir arabada beyaz renk ile asaleti vurgularken beyaz güller ve krizantemler kullanılabilir.

 

Üzeri Açık Otomobiller İle Gelin Arabası Süslemesi

Üzeri açık bir araba gelin arabası olarak tercih edilirse, açık olan tentenin üzeri iki yana açık zarif bir buketle süslenir. Bundan başka 2020‘nin bir başka gelin arabası modelinde süsleme için, kurdelelere iliştirilmiş zarif renkli çiçekler arka kaputtan aşağı sarkıtılarak kullanılıyor.

 

Limuzin İle Gelin Arabası Süslemesi

Düğün arabası olarak limuzin gibi bir araba tercih edilirse yine konsepte göre mesela bir kır düğünü ise kuru başak demetleri ve kozalaklar , çam dalları ile birlikte kokinalar kullanılabilir. Bağlama parçaları olarak jüt veya kağıt rafyalar kullanılır.

Eğer bir saray düğünü ise gösterişli orkide buketi ve ya lilyumlarla birlikte kırmızı  renkli güllerin kullanıldığı bir buket tercihi yapılabilir. Metalik renkte kurdeleler kullanılabileceği gibi uygun renk ve kalınlıkta bağlama parçaları tercih edilebilir.

 

Sıra Dışı Araçlar İle Gelin Arabası Süslemesi

Kamyonet, kepçe, traktör, at arabası gibi daha marjinal gelin arabaları tercihlerinde ise tamamen konsepte uygun süslemeler tercih edilmektedir. Son dönemlerde, gelinlerin kepçe ile damadı düğün alanına getirip bırakması oldukça renkli karelerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur 🙂 At arabası süslemesinde gerek fayton gerek klasik at arabası olsun atların süslenmesi elzemdir. Ayrıca atın yan taraflarına sarmaşık dalları şeklinde süslemeler yapılırsa hem şık hem neşeli olacaktır.

 

Siz de düğün organizasyonunuz için profesyonel yardım almak isterseniz FA Organizasyon ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

 


Hemen arayın ► +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://www.faorganizasyon.com.tr