Son dönemlerin en popüler düğün organizasyon tercihi teknede düğün konseptidir. Muhteşem bir teknede düğün organizasyonu için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Teknede düğün organizasyonu evlenmek isteyen birçok çiftin hayalindeki düğündür. Düğün konsepti olarak oldukça şık olmasının yanı sıra davetlilere de unutamayacakları bir gün yaşatılmış olur. Özellikle koronavirüs sebebi ile kapalı alanlardan uzak durmak isteyenler için bu düğün konsepti oldukça mantıklı olacaktır.

Farklı bir konsept ile evlenmek isteyenler genellikle tekne organizasyonlarını tercih ediyorlar. Boğazda yakınları ile beraber hoş vakit geçirmek en unutulmaz düğün anısı olarak kalacaktır. Bu düğün konsepti diğer konseptlere nazaran hava şartlarından etkilenmeye daha açıktır. Bu nedenle böyle bir düğün isteyen çiftlerin önceden her ayrıntıyı atlamadan hesaplaması şarttır. Konseptlere uygun düğün organizasyonları içerisinde belki de hafızalarda kalıcı yer edecek bir düğününüz olabilir.

Teknede Düğün Fiyatları

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Düğün için tekne organizasyonlarının fiyatlarına etki eden bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz;

1.      Davetli Sayısı

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Düğününüzde ikram edilen yemek ve içeceklerin sayısını davetli sayısı belirlemektedir. Bu nedenle  düğüne çağırdığınız misafirlerin sayısı fiyata büyük oranda etki etmektedir. Eğer az misafirli küçük bir eğlence düzenlemeyi planlıyorsanız, yat kiralamanızı tavsiye ederiz. Böylece sadece en yakınlarınız ile keyifli vakit geçireceğiniz bir düğünüz olacaktır.

2.      Özel Talepler

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Eğer organizasyon esnasında kendinize ya da misafirlerinize özel bir talebiniz olacaksa bunu tekne yetkilisine bildirmeniz gerekmektedir. Tekne yetkilisi ile anlaşarak düğün anında olmasını istediğiniz romantik bir sürpriz de ayarlayabilirsiniz.

3.      Tekne Özellikleri

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Eğer fazla misafirli bir düğün planlıyorsanız tekne kapasitesini ona göre ayarlamanız şarttır. Ayrıca tekne süslemeleri ve konforu ile alakalı da yetkiliden bilgi almanız gerekmektedir. Bu ve buna benzer detaylar da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

4.      Gösteriler

Düğün esnasında talep etmiş olduğunuz gösteriler de fiyatı etkilemektedir. Özel müzik performansı, orkestra grupları, düğün orkestrası, havai fişekler ya da lazer gösterisi bunlara örnek olarak verilebilir. Bu tarz gösteriler düğününüze güzel bir görsellik katacağı için davetlilerinizin de çok hoşuna gidecektir.

5.      İkram Tercihi

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Davetlileriniz için hazırlanan ikramlar her teknede aynı değildir. İkramların içeriği de fiyata etki eden faktörlerdendir. Misafirleriniz için özel bir yemek ya da içecek talebinde bulunacak olursanız bu fiyatı etkileyecektir.

Teknede Düğün Nasıl Olur ?

Teknede düğün nasıl olur? Sorusuna cevap verirken öncelikle hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlardan başlamak daha doğru olacaktır. Böyle bir konsept planlayan çiftler öncelikle düğünün hangi mevsimde olacağına karar vermelidir. Eğer böyle bir organizasyon ile evlenmek istiyorsanız ilkbahar ya da yaz aylarından birinde evlenmek daha uygun olacaktır. Sonbahar mevsiminin ilk günlerinde de eğer havanın yağmurlu olmayacağından emin olunursa bu günler de tercih edilebilir. Fakat yaz aylarında olunsa bile yine de her zaman yağmur riski ile karşı karşıya olunduğunu unutmamak gerekir.

Tüm doğal faktörleri değerlendirdikten sonra ise sıra tekne için ayrıntılı bir firma araştırması yapmaya gelir. Tercih edilen firmanın her ayrıntısına dikkat edilmelidir. Örneğin yemek menüsü, mekan süsleri, davetiyeler, ikramlıklar gibi tüm detaylar incelenmelidir. Bu incelemeler sonucu bir karara varılmalıdır.

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Bu tür organizasyonlarda genel olarak fotoğraf ve video çekimi gibi hizmetler paket şeklinde olmaktadır. Fakat bazı firmaların bu gibi hizmetler için ek ücret talep ettiği de olmaktadır. Bu sebeple bir firma ile görüşülürken tüm ayrıntılar sorulmalı ve her şey tek tek not alınmalıdır. Tekne gibi açık havada yapılacak organizasyonlarda daha çok hava şartları düğün sahiplerini ürkütmektedir. Kötü hava şartları meydana geldiği takdirde alternatif bir mekan ayarlanmalıdır.

Tekne Düğününde Ne Giyilir ?

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Teknede düğün hayali kuran gelinlerin özellikle gelinlik seçiminde dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Öncelikle gelinliğin rahat olması çok mühimdir. Gelinliğin rahat olmasının neden gerekli olduğu da şu şekilde açıklanabilir; tekne organizasyonlarında hareket halinde bir zeminde olacağınız için rahat olmayan bir gelinlik gelinin hareket etmesini daha da zor hale getirecektir. Bu nedenle gelinliğin rahat olması çok önemlidir.

Kumaş seçimi olarak da tül ya da ipek şifon gibi kumaşlar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bu tarz konseptlerde düz kesimler ya da yırtmaç bulunan tasarımlar tercih edilebilir. Çünkü bu tarz gelinlikler sizin rahat hareket etmenize yardımcı olacak tasarımlardır.

Cemile Ketenci Teknesi Fiyat

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Boğazın en lüks teknelerinden birinde düğün yapmak hemen hemen her çiftin hayalidir. Teknenin toplam üç katı bulunmaktadır. Her katının kapasitesi de yaklaşık 320 kişiliktir. Yani toplam 700 kişiye yemekli davet verilebilmesinin yanı sıra kokteyl tarzı bir organizasyonda ise 900 kişiye kadar davetli çağırılabilmektedir.

Fiyatlar ise şu şekildedir;

Yemekli davet fiyatı 90 TL, kokteyl davet fiyatı ise 50 TL’dir. Bu fiyatlar başlangıç fiyatıdır ve kişi başı ücretidir. Belirtmiş olduğumuz fiyatlara KDV dahil değildir. İç mekan ile alakalı değişiklik yapmak isterseniz de bu fiyata etki edecektir.

Teknede Düğün Yorumları

dügün-organizasyonlari_2020-de-teknede-dugun-yapmak-isteyenlere-onemli-notlar

Düğün organizasyonu olarak tekne hem davetliler hem de düğün sahipleri açısından oldukça eğlenceli geçmektedir. Özellikle İstanbul’da tam iki kıtayı birbirine bağlayan boğazın ortasında bir çiftin mutluluklarını şahitlik etmek inanılmaz bir histir.

Denizin mavi sularına yansıyan tekne ışıklarını seyretmek bile ayrı bir keyif bu düğünlerde… İstanbul’un tarihi mekanlarının tam yanından geçmesi de bu tarz düğünlerin vazgeçilmez kılan unsurlardan biridir. Çiftin mutluğuna adeta Asya ve Avrupa kıtası da şahit olmaktadır.


Tekne düğünü organizasyonları için profesyonel bir çalışma için FA Organizasyon ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://www.faorganizasyon.com.tr