Son dönemlerde drone düğüm çekimi ile muhteşem düğün karelerine denk geldiğiniz olmuştur. Peki drone ile düğün çekimi nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi?

Hayatımızın en güzel anlarından biri olan ve kimi insan için sadece bir kere gerçekleşen düğünleri ölümsüzleştirmek için farklı alternatifler mevcuttur. Kimi insan bu anı ölümsüzleştirmek için sadece fotoğraf çekimi yaptırırken kimi insan ise Drone düğün çekimi yaptırmaktadır.

dugun-organizasyonlari_drone-dugun-cekimleri

Her anı havadan kayıt etmek için yapılan drone düğün çekimleri ise son dönemlerde oldukça popüler olmaktadır. Peki, son dönemin en dikkat çeken ve en popüler olan Drone düğün çekimi nasıl yapılır, fiyatları nelerdir, kameran seçimi nasıl yapılır? Birçok çift adayı tarafından oldukça merak edilen tüm bu soruların yanıtını sizler için detaylı bir şekilde inceliyoruz.

 

Drone Düğün Çekimi Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Drone düğün çekimi nasıl yapılır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmaktadır. Öncelikli olarak çekim yapılacak alanlarla ilgili özel izin alınması gerekmektedir. Özel izinler alındıktan sonra ilk olarak gelinin evden çıkış anı yukarıdan çekilmekte ve çevre atmosferi takip edilmektedir. İstenilmesi durumunda düğün konvoyu, düğün yapılacak alana kadar an ve an çekilmekte ve klip haline getirilmektedir.

Düğün alanına giriş yapan gelin ve damat havadan takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Düğün sahiplerinin isteği doğrultusunda alana giren tüm kişiler de kayıt altına alınabilir ve hızlandırılmış bir şekilde özel klip hazırlanabilir.

Yine düğün öncesi planlanan organizasyon etkinliği kapsamında düğünün başından sonuna kadar havadan Drone ile 4K görüntü kalitesinde kayıt alınmakta ve özel tekniklerle klip hazırlanmaktadır.

Yukarıda bahsedilen Drone çekimlerinin fiyatı ise değişkenlik gösterebilmektedir. Görüntü kalitesi ve video çekim uzunluğuna bağlı olarak fiyatlar ortalama 400 TL ile 2000 TL arasında değişebilmektedir. Çekilen görüntüler en iyi şekilde kurgulanmakta ve tarafınıza en kısa sürede profesyonelce teslim edilmektedir.

 

Drone Düğün Çekimi  İçin Fotoğrafçı Kameran Seçimi Nasıl Yapılır?

dugun-organizasyonlari_drone-dugun-cekimleri

Drone düğün çekimi için kameraman seçiminde dikkat edilmesi gereken bir takım önemli bilgiler bulunmaktadır. Bu önemli bilgiler ise aşağı yer almaktadır.

  • Çekim yapacak kişinin Drone ehliyetinin olması son derece önemlidir.
  • Çekim yapılmadan önce kameran ile birlikte izin alınması gerekmektedir.
  • Kameramanın veya fotoğrafçının tecrübeli olması gerekmektedir. Gerekirse daha önce Drone ile çekilmiş görüntüler izlenebilir.

Drone çekimi için mutlaka düğün öncesinde gerekli resmi yerlerden izin alınması gerekmektedir. Düğün esnasında sorun yaşamamak için mutlaka izin konusunda hassas davranılmalıdır. Mutlaka drone ehliyeti olmayan kişinin yapacağı çekimler eşliğinde bir organizasyon kurulmalıdır.

 


FA Organizasyon, profesyonel drone çekimleri ile özel günlerinize unutulmaz bir imza atmak için sabırsızlanıyor. Bizimle tanışmaya ne dersiniz?

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://www.faorganizasyon.com.tr