Film ve dizilerin etkisiyle düğünlerde tarihi mekan konsepti büyük ilgi görmeye başlamıştır!

 

Artık günümüzde geçmişe duyulan özlemin giderilmesi için insanlar geleneksel kıyafetler giymekte, adetleri tekrarlamakta, tarihin izlerinin barındığı mekanlarda organizasyonlar yapmaktalar.

 

Evlenme aşamasına gelen çiftler son zamanlarda bu özel günlerini tarih de özel bir konuma sahip mekanlarda yapma fikriyle mekanlarını aramaktalar. Düğünlerini tarih izleri taşıyan mekanlar içinde yapmayı düşünen çiftler için ülkemiz son derece zengin bir mekana sahiptir. İhtişamlı mimarileriyle köşkler, saraylar ve yalılar düğünlerde tarihi mekan konsepti içeren ortamlar arasındadır.

 

Tarihi Mekanlardaki Düğünlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ne kadar tarihi mekanlarda düğün yapma düşüncesi harika olsa da bu dokuya zarar vermemek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları dezavantaj olarak görmek doğru olmaz. Çünkü tarihi mekanlar ülkemizin tarih mirasıdır ve zarar görmemesi herkesin temennisidir. Bu hususlara kısaca değinelim.

  • Tarihi mekanların büyük çoğunluğu ahşap ve tutuşmaya müsait malzemeler içermektedir. Bu nedenle düğünlerde tarihi mekan konsepti düşünen kişilerin havai fişek gösterisi düzenlemesi ve patlayıcı ürünleri kullanması kesinlikle yasaktır.
  • Mekanların mimari dokusuna ufak da olsa zarar vermemek amacıyla yüksek sesli müzik dinletisi yapılmasına müsaade edilmemektedir.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise cebinize verilecek olan hasardır. Zira bu mekanların fiyatı cep yakmaktadır ve mekâna göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

 

Tarihi Mekanda Düğün Konsepti Avantajları

Özel mekanlarda düğün yapmak kendinizi özel hissetmenizi sağlamaktadır. Düğünlerde tarihi mekan konseptinin avantajlarını sizler için listeledik.

  1. Tarihi mekanların kendine has dekorları olduğundan dekor tasarlama işleriyle uğraşmazsınız.
  2. Tarihi mekanların tarihi süs eşyaları düğününüze şıklık katacaktır.
  3. Sahip oldukları eşsiz konumları ve manzaraları sayesinde ihtişamlı bir düğün yapma fırsatınız vardır.
  4. Özel bir hizmet almanıza olanak sağlar ve unutulmaz anlar yaşarsınız.
  5. Düğünlerde tarihi mekan konsepti ihtişamlı mimariye sahip mekanları ile düğününüze eşlik eder.

 


Düğün organizasyonları konusuna dair bir yardıma ihtiyacınız varsa FA Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz!

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin ► faorganizasyon.com.tr