Hayatınızda önemli bir yer tutan düğün gününde, ilk dans konusunu dert etmeyin, çünkü biz açıklıyoruz!

 

Alışverişler yapıldı. Mobilyalar ve beyaz eşyalar alındı. Takısıydı, davetiyesiydi, ikramlarıydı hepsi ayarlandı. Düğün için mekân seçimi tamamlandı. En mutlu gününüz için tüm hazırlıklar bitti mi peki?

 

Daha Yeni Başlıyoruz

Evlenecek kişilerin düğünleri için tüm hazırlıkları yaptığını düşündüğü anda; atladıkları bir şey olduğunu fark etmeleri, düğünde yapılan o anons ile anlaşılıyor. Düğün salonunun sanatçısı eline mikrofonu alır ve “gelin ile damadı alkışlarınız eşliğinde ilk dansı yapmaları için pistte davet ediyorum” der. Peki, siz düğününüz için ilk dansa hazır mısınız? Bu soruya “evet” diyebilmeniz için nasıl hazırlıklar yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Düğünlerde Tercih Edilen Dans Türleri

Sevseniz de sevmeseniz de dans etmek düğünün adetidir. Aslında düğün için özel bir dans figürü yoktur. Tüm dans türleri ilk dans için uygundur ve tamamen sizin istek ve zevkinize bağlıdır. Düğünlerde tercih edilen dans türlerini sizler için listeledik.

 

Slow dans

Romantik bir slow müzik eşliğinde en çok tercih edilen dans türüdür.

Vals

Bu dans, misafirlerinize aşkınızı göstermek için ideal bir danstır.

Tango

Aşkın ve ihtirasın dansı tango ile düğününüze gelen misafirlerinize özel anlar yaşatabilirsiniz.

Samba, Çaça ve Rumba

Hareketli bir kişiliğiniz var ise samba çaça rumba gibi dansları tercih edebilirsiniz.

 

Dans Kursu Almanın Önemi

Dans kursu, düğüne güzel bir hazırlık için sizin kurtarıcınız olacaktır. Eğer ki dans yeteneğiniz veya bilginiz yoksa dans kursu alarak bu eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Dans kursuna gereksiz harcama, para kaybı gözüyle bakmak da sizin kaybınız olur. Çünkü dans düğününüz için vazgeçilmez bir değerdir. Özel gününüzü daha da renklendirmek için eşiniz ile birlikte bir dans kursunda ilk dansınız için özel koreografiler geliştirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi müziğin kollarına bırakarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

 

Görüldüğü üzere dans, düğününüz de hoş anılar yaşamak için önemli bir parça! Peki şimdi tekrar soralım; “düğününüz için ilk dansa hazır mısınız?”