Evlilik fuarı, dünya evine girecek çiçeği burnunda çiftlerin dört gözle bekledikleri, en heyecan verici organizasyonlardan biridir. Evlilik ülkemiz de genellikle büyük organizasyonlarla gelin ve damadın yakınları ve sevdiklerine evlendiklerini duyurdukları ve en özel günlerini paylaştıkları merasimdir.

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Evlilik, aile kurmak için atılan ilk adım olması sebebiyle, evlenecek çiftler ve yakınları tarafından oldukça önem verilmektedir. Birbirini seven, yıllardır bu eşsiz günün hayalini kuran çiftler her ayrıntının en mükemmel şekilde ve eksiksiz olmasını isterler. Bu sebeple çiftler, nişan merasimi sonrasında araştırmalara ve alışverişlere son hızla devam etmektedir. Düğünün kır düğünü mü salon düğünü mü olacağı genç çiftler ve aileleri tarafından ilk düşünülen organizasyon konseptidir. Ayrıca sade ve mütevazı bir organizasyon mu?  Yoksa çevrenizde ki herkesin gözlerini kamaştıracak derece, uzun yıllar kimsenin dilinden düşürmeyeceği eşi benzeri görülmemiş bir düğün mü hayal edersiniz?

Evlilik Fuarı Neden Önemlidir?

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Bu fuarlar genellikle hafta sonuna denk gelir ve cuma cumartesi ve pazar olmak üzere 3 gün sürmektedir. Düğün organizasyon şirketleri, gelinlik firmaları ve düğünle alakalı aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacın bulunduğu firmalar katılmaktadır.

Yepyeni bir hayatın kapılarını aralayan çiftler, evlilik hazırlıklarında çok fazla zaman harcarlar. Düğün mekânının araştırılması, nasıl bir düğün organizasyonu yapılacağı, gelinlik, damatlık, gelin ayakkabısı, kuaför seçimi gibi birçok noktada karar verilmek zorundadır.

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Çiftlerin hayatlarının en yoğun alışveriş telaşını yaşadıkları bu dönemde stres ve yorgunluğa bağlı gerginlikler de yaşanabilmektedir. Özellikle ailelerin tutum ve davranışları ve maddi harcamalar sebebiyle nişanlılık döneminde olumsuz davranışlar sergilenebilmekte ve olaylar ayrılmaya kadar gidebilmektedir. İşte bu noktada evlilik fuarları ya da organizasyon şirketleri işinizi kolaylaştırmaktadır. Size hem vakitten kazanç sağlamakta hem de birçok seçenek ile size hayallerinizi sunmaktadır.

Evlilik Fuarı Katılımcı Firmalar

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Evlilik fuarı katılımcı firmalar, Türkiye odalar ve borsalar birliğinden organizasyon düzenleyebilmek için Fuar düzenleme yetki belgesine sahip olmalıdırlar. Düğün hazırlık ve düğün ekipmanları tanıtımı yapan birçok firma fuarda boy göstermekte ve çiftlere birçok seçenek sunmaktadır. Katılımcı firmalar geniş yelpazede sektörlerden hizmet vermektedir. Bunlar:

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

 • Gelinlikçiler,
 • Organizasyon firmaları,
 • Düğün salonları,
 • Fotoğrafçılar,
 • Çeyiz ve ev tekstili firmaları,
 • Beyaz eşya, mobilya, zücaciye

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

 • Halı dekorasyon ve mutfak, banyo ürünleri,
 • Oteller ve restoranlar,
 • Takı ve mücevher,
 • Davetiye, nikâh şekeri ve çiçekçiler,
 • Kuaför, güzellik merkezleri,
 • Ayakkabı, çanta ve iç giyim.

Evlilik Fuarı Ne Zaman

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Evlilik Fuarı Samsun, 28-31 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre merkezinde yapılacaktır. Fuar birçok firma ve evlilik hazırlığında olan çiftlere ev sahipliği yapacak, çiçeği burnunda çiftlerin heyecanlarına ortak olacaktır. Evlilik fuarı 2021, bu yıl da tüm Türkiye’ den ve yurt dışından birçok firma ve organizasyon firmaları katılımı ile yapılacaktır.

Bu yıl içerisinde planlanan Evlilik fuarı 2021 Şanlıurfa, mobilya ve evlilik hazırlıkları fuarıyla 16-21 Mart tarihleri arasında misafirlerini ağırlamayı beklemektedir.

Evlilik Fuarı Antalya 2020

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Peki, geçtiğimiz yılda Evlilik fuarı 2020 nerede yapılmıştı sorusuna cevap arayanlar için cevabımız: Evlilik fuarı 2020 turizmin incisi Antalya’da yapılmıştı.  Antalya bir turizm şehri olduğu kadar çoğu organizasyona da ev sahipliği yapan bir şehirdir. Özellikle son yıllarda hem ülkemizden hem de yurt dışından birçok kişi Antalya’da düğün yapmayı tercih etmiştir. Fuar Cam Piramit Fuar Merkezinde yapılmıştır ve Şubat ayı içerisinde yapılan fuar 3 gün boyunca konuklarını ağırlamıştır.

2020 yılında bir fuarda Eskişehir’de yapılmıştır. Evlilik Fuarı Eskişehir 2020 yılı 20-23 Şubat tarihleri arasında Vali, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı ve birçok firma katılımı ile yapılmıştır.

Evlilik Fuarı 2021 İstanbul

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Evlilik fuarı 2019 İstanbul, 01-03 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da düzenlenmişti. Fuar ‘Country Wedding’ konsepti ile birçok ünlü firmanın katılımı, defileler ve etkinlikleriyle adından günlerce söz ettirmişti. Evlilik fuarı 2021 İstanbul yine Lütfi Kırdar da düzenlenmesi düşünülmektedir.

Evlilik Fuarı Ankara

dugun-organizasyonlari-evlilik-fuari-ne-zaman

Ankara evlilik fuarı 2019 yılının 12-15 Aralık tarihleri arasında yapılmıştır. Birçok misafirini ağırlayan fuar, sektöründe lider firmaların katılımı ile gerçekleştirilmiştir.  Evlilik fuarları organizasyon firmalarına kendisini gösterme ve evlilik hazırlığı yapan çiftlere aradığını bulma şansı verir. Fuar düğün planları yapan çiftlere, birçok ürünü ve markayı bir arada sunar. Evlilik fuarı Ankara Congresium’da 2019 yılında yapılmıştır. Burası Ankara’nın tam merkezindedir ve bu sayede ziyaret etmek isteyen misafirlerine ulaşım kolaylığı da sağlamıştır.