Gelin çiçeği seçimleri, düğünlere unutulmaz bir hava katan ve organizasyonu anlamlı kılan ayrıntılar arasında yer almaktadır! Tabii; gelin çiçeği sadece gelin için değil, düğünün sonunda o çiçeğin atılmasını bekleyen bekâr hanımlar için de çok şey ifade eder 🙂

 

Peki, baştan sona bir düğün hazırlığı içerisinde düğün çiçeğinin yeri nedir ve nasıl bir seçim yapmak gereklidir? Bu konularda fazlaca düşünmeye vaktiniz olamayabilir. Bu nedenle sizler için ana hatları ile gelin çiçeği 2019 seçimleri konusu hakkında bilgi verelim istedik. 2020 yılında düğünü olanlara da kolaylık sağlaması ümidiyle, o halde buyrun başlayalım 🙂

 

Gelinler Neden Çiçek Taşır?

Gelinler hem topluluktaki kadınlardan ayırt edilmek hem de güzel kokmaları için gelin çiçeği taşırdı. Eski Yunan’da aşkın sonsuzluğunu simgeleyen sarmaşıklar kullanılırken, Fransa’da kırmızı güller tercih ediliyordu. Ortadoğu da ise; çiçek üzerine serpilen tarhun otu, evliliğin acı tatlı günlerini simgelerdi.

Günümüzde ise gelinliği tamamlayan önemli bir aksesuar olarak kullanılıyor.

 

Gelin Çiçeği Seçimlerinde Kriterler

Gelin çiçeği tercih ederken pek çok kriteri göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Mevsim

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde taze çiçeklerde daha fazla seçenek mevcutken kış ve sonbahar aylarında bu seçenekler son derece azdır. Bu nedenle kış ve sonbahar mevsimlerinde kuru çiçek ve yosun ile desteklenen buketler hazırlanmaktadır.

 

Bütçe

Buket tercihlerinde bütçe önemli bir konudur. Beğenilen buket bütçeye uygun değilse tercih edilmemelidir. Bunu sağlamanın en iyi yolu bütçeyi, buketi hazırlayacak olan kişiye önceden bildirmektir. O da size bütçenize uygun seçenekler sunacaktır.

 

Gelin Boyu

Gelinin buketi, gelinin kendisinden daha büyük görünen bir çiçek olmamalıdır. Minyon bir gelin kocaman bir buket seçmesi halinde, gelinden çok buketi konuşulur. Uzun boylu bir gelin de minicik bir buket seçmemelidir ki, gelin orantılı bir duruş sergileyebilsin.

 

Gelinlik Modeli

Şatafatlı bir gelinliğiniz varsa daha sade ve iddiasız bir buket seçimi, gelin için isabetli bir tercih olur. Gelinlik modeli çok sade ise tam tersi iddialı ve gösterişli bir buket seçimi yapılmalıdır.

 

Düğün Konsepti

Kır düğünü için taze ve kır çiçekleri tercih edilirken tarihi bir mekânda yapılan düğün için; orkide, gül,  gibi iddialı tercihler daha uygun olur.

 


Gelin çiçeği 2019 yılının tercihleri de incelendi ise, düğün organizasyonunuz için FA Organizasyon ile görüşmenizin tam vakti 🙂 O halde, geç kalmadan misafirimiz olabilirsiniz.

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://faorganizasyon.com.tr