Kır düğünü organizasyonu kapsamında hangi detayların planlanacağını biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise; buyrun sorunun cevabını arayalım ?

 

Bahar ve yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarının en çok tercih edileni açık hava düğünleri. Eskiden bu tarz konseptler köydeki evin bahçesinde ya da mahalledeki çay bahçesinde yapılırken şimdilerde daha bir şıklık katılarak kır düğünü için özel olarak hazırlanmış mekanlarda yapılıyor. Ayrıca davetlilerin yiyecek ve içeceğini de düğün sahipleri hazırlamak zorunda kalmıyor.

 

Kır Düğünü Organizasyonu Kişi Başı Fiyatlar

Düğünde verilecek ikramlara ve ekstralara göre farklılık gösteren fiyat yelpazesi 35 TL’den başlayarak 150- 200 TL ye kadar yükselebiliyor. Düğün kokteylli olursa; fiyat alt sınırdan başlıyor ama ikram edilecek içkilerin marka ve kalitesine, atıştırmalıkların içeriğine ve çeşidine bağlı olarak artış gösteriyor.

 

Yemekli olan düğünlerde ise alt sınır 70 TL’den başlayarak yine ikram edilecek olan içeceklerin marka ve çeşidine göre atabiliyor. Eğer tavuk ikram edilecekse fiyat alt sınıra yakın oluyor. Ama işin içine kırmızı et ve nadir bulunan balıklar girince fiyat üst sınıra yaklaşıp, aşabiliyor.

 

Kır Düğünü Organizasyonu Davetli Sayısı

Kalabalık düğünlerin ideal mekanlarından olan kır düğünü mekanları yemekli düzende 3000, kokteyl düzeninde ise 6000 kadar davetliyi ağırlama kapasitesine sahip olabiliyor. Bazı mekanlarda bu kapasitenin yarı yarıya artırıldığı durumlar da bile mekanın hizmet verme şansları var. Eğer kalabalık bir düğün planlıyorsanız kır düğünü ideal bir seçim olacaktır.

 

Butik mekanlarda ise daha küçük gruplarla kır düğünü etkinliklerinin yapılması hem ekonomik hem de ambiyans bakımından özel olacaktır. Özellikle kumsalda gerçekleştirilen kır düğünlerinde unutulmaz fotoğraf karelerine sahip olmak mümkün.

 

Kır Düğünü İçin Gelinlik Seçimi

Kır düğünü konseptli bir düğün için giyilecek bir gelinlik, otel düğününde giyilen bir gelinlikten daha soft ve uçuş uçuş olacaktır. Ayakkabılarda daha yuvarlak topuklu ve rahat bir model seçilmesi akıllıca olur. Saçlar, konsepte uygun olarak daha doğal ve yalın olabilir. Çiçekler de düğünün konseptine uygun seçilirse mükemmel bir kır düğünü gelini olmanız işten bile değil.

 

Kır Düğününde Hava Durumu

Hava durumu, kır düğünü konseptine sahip bir çiftin en büyük handikapı olmaya devam ediyor maalesef ☹ Çünkü ülkemiz hava şartlarında Temmuz ayında bile yağmur yağdığı görülüyor. Bu durumu kendi lehine çeviren camcılar, mekanlar için alternatif yol sağladı. Bir tercih sebebi haline gelen açılır kapanır tentelere sahip mekanlar sayesinde artık düğünler havadar şekilde yağmura rağmen yapılabilmekte ? Daha az sayıda davetliyle yapılan kır düğünlerinde hava durumu artık bir handikap olmaktan çıkmış olsa da kalabalık davetli grupları için ıslanmak hala mümkün.

 


Kır düğünü organizasyonu konusuna dair ihtiyaç duyacağınız detaylar FA Organizasyon’da!

Hemen arayın, iletişime geçin ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► faorganizasyon.com.tr