En iyi düğün mekanları denildiğinde bazı kriterler ve bu kriterler çerçevesinde bazı ortamlar ön plana çıkar!

 

Tüm düğün hazırlıkları yapıldıktan sonra çiftlerin en çok düşündüğü diğer bir detay ise; düğünün nerede yapılacağıdır. Her çift bu mutlu gününü özel bir mekânda kutlama hayali kurar.

 

Düğün Mekanı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün mekânı seçimi; çiftlerin kültürüne, maddi durumuna, yaşadıkları coğrafyaya göre değişiklik gösterir. Farklı zevklere göre değişik mekanlarda düğünler organize edilmektedir.

 

Düğün mekânı seçerken dikkat edilmesi gereken kriterleri sıralayacak olursak:

 • Personel kalitesi
 • Menü zenginliği
 • Ses & ışık & sahne sistemi
 • Alan genişliği
 • Orkestra kalitesi
 • Deneyimli fotoğraf ve kameraman ekibi
 • Mekâna ulaşım imkanı başlıca kriterler denilebilir.

Peki; en iyi düğün mekanları hangileridir hiç merak etmiş miydiniz? ?

 

En İyi Düğün Mekanları

  1. Fuat Paşa Yalısı

   İstanbul Boğazı’nın incilerinden olan Fuat Paşa Yalısı; menüsünden müzik kalitesine, boğaz manzarasından mimarisine kadar hayalinizdeki düğün için güzel bir ortam sunmaktadır. Boğaz keyfini yaşatacak en iyi düğün mekanları arasında ilk sırayı alabilir.

  2. Cemile Sultan Korusu

   Kır düğünü düşünen çiftlerin ilk tercihlerinden olan Cemile Sultan Korusu İstanbul’un popüler mekanlarındandır. Mutfak kalitesi ve deneyimli personelleri ile sizlere unutulmaz bir düğün organizasyonu sunabilir.

  3. Saime Sultan Yalısı

   İzmir’in en gözde düğün mekanlarından olan Saime Sultan Yalısı en iyi düğün mekanları listesinde yerini garantileyenlerden. Sizlere profesyonel hizmet sunan personeli ve lezzetli mutfağıyla masalsı bir düğün ortamı sunar.

  4. Wonders Pool Restaurant

   Ankara’da açık alan ve havuz başı düğün hayali kuran çiftler için de elbette mükemmel bir seçenek var! Gelin ve damadın misafirlerini ağırlayacakları güzel bir düğün ortamı sunan Wonders Pool Restaurant, Ankaralı düğün sahipleri için ideal bir seçim ?

  5. Bursa Bey Konağı

   Kır düğünü eğlencesini kaliteli bir karaoke etkinliği ile taçlandırmak isteyenler için eşsiz bir mekandır. Bursa’nın ihtişamıyla ünlü Bursa Bey Konağı, en iyi düğün mekanları arasına girmiştir.

  6. Mihrabat Korusu

   Eşsiz Boğaz manzarası ile dünya evine girmek ister misiniz? O zaman Mihrabat Korusu tüm ihtişamıyla siz değerli çiftleri bekliyor.

  7. Adile Sultan Sarayı

   En iyi düğün mekanları listesinde Adile Sultan Sarayı da göze çarpmaktadır. Tarihi dokusu ve muhteşem boğaz manzarası ile evlenen çiftlere unutulmaz dakikalar vaat etmektedir. Düğününü bu tarih kokan sarayda yapmayı kim istemez ki?

 


Düğünlerde mekan seçimi önem arz ederken organizasyon konusunu da göz ardı etmemek gerekir. Düğününüze dair ihtiyaç duyacağınız konular FA Organizasyon’da! Arayın, görüşelim, düğününüzü birlikte planlayalım…

Hemen iletişime geçin ► +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin ► faorganizasyon.com.tr