Son dönemlerde trend olan sade düğün törenlerinin akabinde düzenlenen; nikah sonrası yemek davetleri hakkında neler biliyoruz, hiç düşündük mü?

 

Düğün günü, her kadının hayatı boyunca yaşayacağı birkaç özel günden ilkinin başlangıcıdır. Bu günü tüm akraba ve dostlarıyla birlikte daha kalabalık bir grupla eğlenerek geçirmeyi tercih eden gelinler olabileceği gibi sadece nikah ile yetinip sonrasında sadece yakın akraba ve yakın arkadaşların, dostların katıldığı bir yemek daveti ile taçlandırmak isteyen çiftler de vardır.

 

Nikah Sonrası Yemek Fiyatları

500-1000 kişiye yemek daveti vermeye herkesin ekonomik durumu yetmeyebilir. Ama yemekli bir düğün hayalini mutlaka gerçekleştirmek isteyen gelinlerin bu hayali daha küçük bir grupla gerçekleştirme imkânı verir, nikah sonrası yemek daveti.

 

Yemek tercihine göre ve içecek tercihine göre değişen fiyatlara kara vermek biraz da davetli sayısıyla doğru orantılı olarak yapılırsa akıllıca olacaktır. Minimum 50 TL olan kişi başı yemek fiyatı 300 TL ye kadar çıkabiliyor. Ayrıca alkolsüz menü seçerseniz ve daha sonra alkol eklemek isterseniz kişi başı 40 -100TL gibi ekstra bir ücret ödemeniz gerekebilir.

 

Nikah Sonrası Yemek Konsepti

Eğer eğlence de yemeğe eşlik istiyorsanız bunun için canlı müzik olan mekân tercihinde bulunmak gerekir. Bu tarz mekanların hafta içi fiyat açısından daha ekonomik oldukları göz önüne alınmalıdır.

 

Yemek mekânı tercih edilirken misafirler için otoparkının olmasına dikkat edilirse aracıyla gelen davetlileri araçları için park yeri arama zahmetinden kurtarmış olursunuz.

 

Yazın açık hava mekânında nikah yemeği daha çok tercih edilir. Açık mekanların yağmur yağma riskine karşı eğer kapanabilen bir tavanı yoksa havanın yapabileceği kötü bir yağmur sürprizine karşı savunmasız kalabilirsiniz.

 

Nikah sonrası yemek davetinde değerlendirilmesi gereken bir diğer mekân da teknelerdir. 300-400 kişiye kadar yemek daveti verilebilen tekneler hem ekonomik hem değişik bir alternatif olacaktır. 3 saate kadar kiralanabilen bu tekneler istenirse ekstra ücret ödenerek daha fazla süreliğine de kiralanabiliyor. Ancak yemek tercihleriniz ve içecek tercihlerinizin önceden belirtilmesi gerekmektedir.

 


Siz de düğün organizasyonu konusunda için profesyonel yardım almak isterseniz FA Organizasyon ile hemen irtibata geçebilirsiniz!

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66

Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://www.faorganizasyon.com.tr